1994 – Всички отговори на анкетираните от Венета Попова, репортер на „Вис виталис“, казанлъчани за проведените за първи път Чудомирови празници,94 в Казанлък бяха положителни.
1997 – Казанлък бе домакин на Националния пролетен математически турнир с участието на 26 отбора от страната. Казанлък се представи с 30 ученици.
1997 – По повод предстоящите на 19 април парламентарни избори кандидатът за депутат от БСП Иван Иванов заяви в интервю за радиото: „В света политиката има една цел – пазари и производство. Ако помогна за разкриването на 200-300 работни места в нашия регион, ще бъда доволен. От „Арсенал“ не се интересувам. Принадлежа на БСП“.
1998 – В Казанлък бе учреден Инициативен комитет за възстановяване на златното покритие на кубетата на храм-паметника „Рождество Христово“ в гр. Шипка. Патрон на инициативата стана посланикът на Руската федерация у нас Н. Пр. Леонид Керестиджиянц.
1999 – За първи път в Казанлък бе организиран детски празник за Цветница – в кв. „Кулата“.
1999 – Йълдъз Црънкова бе избрана за втори мандат за председател на ДПС – Казанлък.
2000 – С диплом от Министерството на образованието и науката се завърна детската театрална студия от с. Крън от Националния преглед на детското театрално изкуство в Шумен. Децата представиха спектакъла „Хората, улицата, времето“.
2001 – Две нови специалности бяха разкрити в ПГ „Иван Хаджиенов“: „Машинен техник“ – уникална за страната, по програма ФАР, и „Техник-организатор в машиностроенето“ – нова за Казанлък.
2001 – В Казанлък бе открит бар-ресторант „Десперадо“.
2002 – По линия на проекта „Изборът – управление на отворените врати“, действащ с медийното партньорство на радио „Вис виталис“, бе създаден Младежки общински съвет. Съюзът на жените „Проксен“ започна застъпническа кампания „Младите за себе си“.
2002 – Адвентистката църква в Казанлък бе домакин на поредица прояви на млади адвентисти от Южна България под надслов „Шанс за живот“.
2003 – Пенчо Корумилев оглави инициативния комитет за обособяването на град Шипка като общински център. В община Шипка трябваше да влязат и селата Шейново, Хаджи Димитрово и Ясеново. Впоследствие Общинският съвет в Казанлък не гласува предложението.
2003 – 500 фиданки и 1500 корена рози бяха засадени в Казанлък в рамките на Седмицата на гората.
2003 – Най-малкото село в община Казанлък към момента беше Средногорово – със 188 жители по постоянен адрес, по местоживеене – 272. Следваха го селата Голямо Дряново и Горно Изворово.
2003 – „Много трудно оцеляваме“, заяви в интервю за радио „Вис виталис“ Христо Ненов, председател на кооперацията „Пробуда“ в с. Розово, изреждайки многочислените проблеми пред кооперациите в страната.
2003 – Театралният мениджър на Театър „Л. Кабакчиев“ Атанас Чопов представи на детската публика в ефира на радиото премиерния мюзикъл за деца „Веселите музиканти“.
2005 – „Националното оцеляване пред портите на европейският съюз“ бе тема на среща с отец Боян Саръев. Дискусията бе организирана от Община Казанлък, в-к „Старозагорски новини“ и М-Тел.
2006 – При изключително голям успех Театър „Любомир Кабакчиев“ представи в Казанлък премиерния си спектакъл „Сирена и Виктория“ от един от най-популярните руски драматурзи Александър Галин.
2006 – Казанлък бе на второ място по брой тежки пътнотранспортни произшествия в област Стара Загора за първите три месеца на 2006 г. По брой загинали Казанлък се нареди на третото място. 18 бяха тежките катастрофи, станали на територията, обслужвана от РПУ – Казанлък.
2006 – „ОУ „Паисий Хилендарски“ бе първото в областта, което се включи в програмата „eTwinning“, – съобщи в интервю директорката на училището Цветолина Цветкова. „eTwinning“ е национална програма, в която е застъпена идеята за европейско училищно партньорство.
2007 – Засаждане на над 30 хиляди фиданки в източната част на Казанлък започна в този ден на площ от 60 декара, която през лятото на 2006 г. бе опожарена.
2007 – Деца от ЦДГ „Здравец“ в Казанлък представиха спектакъла „Криворазбраната цивилизация“ по Добри Войников . „Спектакълът носи особено послание, подчинено на влизането на България в ЕС“, – сподели за слушателите на «Вис виталис» директорката на детското заведение Светла Джунджарова.
2008 – Със заповед на министъра на околната среда и водите Джевдет Чакъров от тази дата Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите имаше нов директор – инженер-химикът Нанко Видев от Казанлък.
2008 – Акордеонистите от ШК „Емануил Манолов“ при НЧ „Искра“ се завърнаха от участието си в Националния детско-юношески конкурс за музикално и танцово изкуство „Орфеева дарба“ под патронажа на Столична община със златен и сребърен медал. Златното отличие бе присъдено на Веселин Иванов с преподавател Неделчо Димитров, а сребърният медал бе за Димитър Кънев с преподавател Михаил Христов.
2008 – Първа самостоятелна фото-изложба – портрети, пейзажи и репортажна фотография, откри Добромир Димов в залата на ул. „Искра“4. Експонирани бяха 34 фотоса, правени в продължение на 10 години.
2011 – „Близо 10 декара от земеделски блок са загубени заради нерегламентирано сметище близо до яз. „Копринка“, – съобщи за „Вис виталис“ председателката на казанлъшката земеделска кооперация „Искра” Дочка Богданова, която многократно бе информирала за проблема Община Казанлък, без да й бъде обърнато внимание. Хора от с. Копринка споделиха, че общинската мера също се е превърнала в нерегламентирано сметище.
2011 – „Бизнес закуска за работодатели” се проведе в казанлъшкото Бюро по труда. „EURES – еталон за предоставяне на услуги в Агенцията по заетостта” бе темата на една от презентациите, представени на информационната среща.
2012 – Служители на Община Казанлък предотвратиха пореден вандалски акт – те преместиха единствената останала на обществено място бронзова пластика на ибиси отпреди повече от 30 години пред банков офис в центъра на Казанлък, пред който има видео наблюдение.
2012 – Община Казанлък инициира националната инициатива „В името на розата“. Целта бе Музеят на розата да бъде изваден от приземието, където бе настанен „временно“ от няколко десетилетия, а за уникалната му колекция да бъде изграден нов сграден комплекс в парк „Розариум“.
2013 – За 7-ми пореден път казанлъшкият талант в шахмата фм Цветан Стоянов стана шампион на България. Стоянов, с тима на „Бургас 64“, извоюва 8 победи в осемте кръга до момента – 100% успеваемост, на индивидуалния шампионат по шахмат за момчета до 10 години в Пловдив.
2013 – Казанлък бе домакин на пилотна информационна кампания, насочена към собствениците и управителите на ферми за добив на краве мляко от втора и трета група. Тема на обучението, което се проведе в Мултимедийната зала на ИМ „Искра”, бе „Условия за достигане на изискванията на Регламент 853/2004 при добива на сурово краве мляко от фермерите от втора и трета група“. Организатори на кампанията бяха Министерството на земеделието и храните и Българската агенция по безопасност на храните.
2013 – В Стара Загора стартира информационна кампания под наслов „Ние сме тук”, посветена на ролята на психолога в съвременното общество.
2014 – Казанлъшкият районен съд осъди кмета на Казанлък Галина Стоянова да заплати глоба по дело за клевета, заведено от Захари Захариев, бивш началник на Звеното за сметосъбиране в Община Казанлък. На пресконференция Стоянова бе обявила, че Захариев е имал нарушения на финансовата дисциплина през 2012 г. Съдът постанови Галина Стоянова да заплати сумата от 5635 лв., в т. ч. държавната такса.
2015 – На летището в Овощник бе проведен Националният авиомоделен събор Казанлък,2015 г., организиран от клуб „Моделизми“ и Община Казанлък. Авиомоделисти от цялата страна пристигнаха за авиошоуто, с което бе открит сезонът в този спорт. В програмата бяха включени дисциплините: въздушен бой и надбягване с радиоуправляеми модели, демонстрации на фигури от висшия пилотаж, 3D пилотиране на радиоуправляеми хеликоптери и др. Предвидени бяха награди за най-добре пилотиралите, както и за атрактивните модели
2015 – Трима представители на Младежки общински съвет-Казанлък взеха участие в XV Национална пролетна сесия на детските и младежки парламенти и съвети в България в гр. Варна под надслов “Толерантността – хармония в различията“.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram