1996 – В „Конпло“ АД – Казанлък пристигна делегация от Израел. Бе подписан договор за износ на печени чушки. Сред членовете на израелската делегация беше и равин, който трябваше да прецени какви да бъдат договаряните храни в зависимост от религиозните традиции в неговата страна.
1996 – Началник на управление „Култура“ в Община Казанлък стана Ваня Златанова.
1997 – Меморандум за двустранно сътрудничество бе подписан между градовете Стара Загора и Дърам в щата Северна Каролина, САЩ.
1997 – С подходяща програма радио „Вис виталис“ се включи в националния траур за загиналите миньори в мини „Бобовдол“, а по-късно и в памет на загиналите в дискотека „Индиго“ в София.
1998 – Със своя заповед кметът на общината освободи от такса смет собствениците на имоти в м. „Старите лозя“ – поради липсата там на организирано сметоизвозване.
1999 – С постижение 11 сек. 16 стотни на 100 метра гладко бягане казанлъшката спринтьорка Петя Пендарева влезе в Топ 16 на планетата.
1999 – Излезе от печат третата поетична книга на Венета Неделчева „Жажда“.
2001 – 1650 бяха регистрираните престъпления за 8-те месеца на годината от РПУ – Казанлък. Разкритите престъпления бяха 590, което представляваше 35 % разкриваемост. Нанесените щети възлизаха на 1 млрд. и 350 хил. /стари/ лева, от които 66 хиляди бяха възстановени.
2002 – В зала „Средец“ в София бе открита юбилейна изложба, посветена на 100-годишнината на храм-паметника „Рождество Христово“ в гр. Шипка.
2002 – Размерът на целевата помощ за отопление в община Казанлък бе 45,38 лв. За предходната зима размерът беше 37,35 лв.
2003 – Цветанка Бонева, председател на Дружеството за защита на децата в Казанлък, разясни в ефир за слушателите на радио „Вис виталис“ Конвенцията на ООН и правата на децата.
2003 – „За колектива на радио „Вис виталис“ – с пожелание да достигнат върховете на своята кариера и в живота така, както най-добрите алпинисти постигат връхните точки на най-високите планини – с любов, устрем, смелост, воля и желание за човешко усъвършенстване. С благодарност и обич: Радостина Иванова, АТК „Казанлък“. Това написа спортистката в Книгата за гости на радиото след гостуването си на живо.
2005 – 14 годишният Хари Азинян от Казанлък завоюва първа награда в своята възрастова група на фотографския пленер „Фотофиеста 2005“, който се състоя във ваканционно селище Лозенец, община Царево. Бащата на Хари, известният фотограф-художник Бедрос Азинян, спечели втора награда във фотографския пленер, в който участваха 259 снимки от 85 автори. Журито подари на Бедрос Азинян последен модел професионален дигитален фотоапарат.
2006 – 44 състезатели от 6 родни клуба в колоезденето участваха в Държавния личен шампионат, на който Казанлък бе домакин. Третото място бе за казанлъчанина Данаил Петров, състезател на португалския „Мая Миланезе“. При юношите втори бе състезателят на КК „Лястовица“ Пламен Станев.
2006 – След повече от 2 години ремонти реконструираното Отделение за анестезиология, реанимация и интензивно лечение в казанлъшката болница бе официално открито лично от здравния министър Радослав Гайдарски. ОАРИЛ носи името на казанлъшкия лекар д-р Любомир Широв. „За ремонта на отделението са изразходвани общо 70 хиляди лева“, съобщи в интервю за „Вис виталис“ директорът на многопрофилната болница д-р Христо Христов. Той благодари на фирмите и гражданите, помогнали с труд и дарения, за изграждането на отделението. Благодарение на тях бяха отчетени икономии за над 50 хиляди лева. Д-р Христов представи на министър Гайдарски анализ за дейността на болницата от 2001-ва до 2006-та година.
2006 – Изложба живопис „Копие на стенописни фрагменти от Казанлъшката гробница“ бе открита в градската художествена галерия на Казанлък. Неин автор бе Димитриус Пападакис. Изложбата бе част от Празниците в Долината на тракийските царе.
2007 – Над 100 души почистваха казанлъшките улици след изсипалата се предния ден градушка, информира в интервю ръководителят на отдел „Озеленяване“ Николай Чалъков. Той уточни, че в почистването са включени и 9 камиона и една фадрома и че в Казанлък са унищожени 35 хиляди цветни насаждения. Най-тежка бе обстановката в кв. „Васил Левски“, където улиците бяха задръстени от счупени клони и листна маса.
2010 – Две рокбанди – едната изцяло казанлъшка – „Трипъл тред“, а другата – пловдивска, със значимо казанлъшко участие – „Шоколад”, направиха своя прощъпулник в конкурсите на състоялото се в Несебър 14-то издание на Поп-рок фестивала, организиран от Община Несебър и местното читалище.
2011 – В Казанлък бяха открити Празниците в Долината на тракийските царе. Ежегодната награда „Александър Фол“, учредена от ИМ „Искра“, бе връчена на проф. Иван Маразов. Една от проявите в празниците бе изложба с рисунки на деца от японския град Мунаката и на деца от Казанлък под надслова „Розата – мост на приятелство”.
2011 – Рекордни ренти раздадоха от земеделската кооперация „Съгласие” в Енина. В подновените складове на кооперацията имаше хиляди тонове зърно за продажба, тъй като се изчакваше добра цена, по информация на председателя на кооперацията Сава Савов. Желанието му бе от печалбата за следващата година енинската кооперация да купи нов комбайн, с който да се намалят разходите за прибиране на земеделската продукция. Земеделската кооперация „Съгласие” в Енина обработваше 12 хиляди декара, от тях 6 400 декара житни култури, 700 декара слънчоглед, над 400 декара с лавандула, рози и люцерна, както и 500 декара череши.
2012 – Състезателят на клуб „Леон“ – Казанлък Атанас Николаев триумфира с титлата на 17-ото издание на традиционния турнир по културизъм „Мечката“. В категория мъже до 95 кг. представителят на Казанлък стана абсолютен шампион и извоюва трофея в Морската градина и Летния театър Бургас.
2013 – Синьо-зеленото оцветяване на водите на яз. „Копринка“ се дължи на цъфтеж на водата. Това показа извършена от РИОСВ – Стара Загора проверка в резултат на сигнал за замърсяване на водите на язовира. Специалистите обясниха, че оцветяването в плитките части се дължи на бурно развитие на водни микроорганизми. Явлението е известно като „цъфтеж на водата“ или еутрофикация.
2014 – Комисията за регулиране на съобщенията издаде лиценз на Радио „Вис виталис” – Казанлък за следващите 15 години. До 2029 радиото ще продължава да излъчва на честота 89,3
2015 – На заключителна пресконференция във връзка с успешното приключване на “Интегриран воден проект на община Казанлък, Етап 2: Реконструкция и модернизация на ГПСОВ – Казанлък“ бяха представени основните реализирани дейности, свързани с реконструкцията и модернизацията на Градската пречиствателна станция за отпадни води – Казанлък. Бяха разяснени екологичните, социални и икономически ползи от този най-мащабен инфраструктурен проект на Общината. Общата стойност на проекта бе 22 695 646,07 лева.
2015 – Пиян ром, който се бе качил през нощта на 30-метров стълб с високо напрежение в казанлъшкото гето и заради когото бе спрян токът на няколко села и на „Арсенал”, бе свален от пожарникари. Тошко, на 33 г., вися повече от два часа на стълба, заплашвайки да се самоубие. Ромът наскоро бе излязъл от затвора. Нямал дом и това бе причината за необичайния му протест. Докато казанлъшки пожарникар сваляше Тодор Ангелов от стълба, десетки негови роднини долу аплодираха и скандираха името му.
2015 – На провелия се Световен шампионат по фолклор в Обзор самодейците от Народно читалище „Борис Беров-1903“, село Тъжа, община Павел баня, завоюваха златен медал.
2015 – В Градската художествена галерия в Стара Загора бе открита фототипната изложба „Ранните карикатури на Димитър Чорбаджийски-Чудомир /1890-1967/”. В нея бяха включени фототипни копия на 130 от ранните карикатури и шаржове на Чудомир. Всички те бяха представени публично за първи път – столетие след тяхното същинско публикуване.
2016 – Фотографската изложба „Духът на Париж в Казанлък- градът на Долината на Розите и на тракийските царе в България“ е своеобразен отклик от гостуването на изложбата живопис „Духът на Париж“ на художниците Ване и Кристи. Това са артистичните псевдоними, с които Иванка Петрова-Цекова – ВАНЕ и Кристин Цекова – КРИСТИ – майка и дъщеря с български произход, са познати на френската публика.
2016 – Казанлъшка сграда е летният победител в конкурса „Фасада на сезона 2016“ на Баумит. Проектант на сградата е арх. Ивелин Недялков, инвеститор е Кей Джи Казанлък OOД.
2016 – Дълго пазената тайна, най-сетне излезе на яве с подписа на Министър Меглена Кунева. Закриват ПГ по строителство в Казанлък.
2017 – Посадената тази пролет от депутата на ГЕРБ Борис Кърчев и ентусиасти Гора на спорта край стадиона в Казанлък повехна. Като олицетворение на загиващата спортна слава на Казанлък и предвестник на, може би, задаващи се още по-тежки години. Липсата на грижа е вероятната причина за унищожаването на почти 50 % от младите дръвчета, посадени на Първа пролет от представителите на спортните клубове. Властта пък заяви своя ангажимент да се вслушва и помага за развитието на спорта в града.
2018 – За първи път Община Казанлък направи популярния вече Поход на мълчанието над Бузовград до най-новите археологически разкрития на Бузово кале. По стъпките на Похода на мълчанието, част от Празниците в Долината на тракийските царе, зрителите се насладиха на възстановки на мистични ритуали и песнопения, представени от децата на Народно читалище „Любен Каравелов – 1923“ – село Бузовград и вокална формация на СУ “Екзарх Антим Първи“ с вокален педагог Соня Владева.
2019 – Проф. Иван Върляков е кандидатът на БСП за кмет на Стара Загора
2019 – На 30.08.2019 г., в 19.50 ч., в РУ – Казанлък е получен сигнал от 43-годишен мъж, че три лица са го нападнали на работното му място в бензиностанция в гр. Казанлък. Установено е, че лицата са заредили гориво за 10 лв. и, след като са заплашили служителя с отвертка, са потеглили в неизвестна посока. В резултат ма проведените оперативно-издирвателни мероприятия са установени извършителите на деянието на престъплението – трима мъже на възраст между 18 и 20 г. от гр. Крън. Същите са задържани за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство по чл.198, ал.1 от НК.
2020 – Около 16:44 ч., в РУ – Казанлък бе получено съобщение за паднал парапланер в близост до с. Tъжа, обл. Стара Загора. На място бе установено, че под връх „Курткая“, местност „Синаница“, е паднал и загинал 40-годишен парапланерист, чешки гражданин.
2021 – Жена на 38 години бе жертвата, а две деца бяха с травми след тежката катастрофа, станала на пътя за Шипка. Жената е починала на място. От зверското ПТП бе оцелял мъжът, шофирал лекия автомобил със софийска регистрация. Според свидетели на зверското ПТП четиримата в колата са пътували от казанлъшкото село Хаджи Димитрово на път към морето. Шофьорът обаче на спрял на знак „STOP“ преди да се включи в пътя Шипка – Казанлък, а джип, пътуващ от юг, помел автомобила. В джипа е пътувал само шофьорът му. Наложила се бе намесата на пожарникари за разрязване на лекия автомобил, откъдето са извадени мъжът и двете деца. Загиналата и ранените не са от Хаджи Димитрово, жертвата е пътувала на предната седалка до шофьора.
2021 – Местни пожарникари успяха да предотвратят пожар, възникнал в сухи треви сред множество автомобилни гуми в бившия наказателния паркинг на ул.“Петьо Ганин“ в Казанлък. Пожар там би застрашил околните блокове в кв.“Изток“ на града. Не е ясно как е пламнала тревата.
2021 – Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем Г.И., на 31 г., за това, че на 31.08.2021 г. в с. Хрищени, обл. Стара Загора, умишлено е умъртвил двумесечния си син, като деянието е извършено в условията на опасен рецидив – престъпление по чл.116, т.3, т.4 и т.12 от НК. При разследването е установено, че майката на детето е потърсила медицинска помощ. На място е пристигал дежурен екип, който е констатирал смъртта на бебето. По главата и тялото на детето имало множество травматични увреждания. От заключението на назначената съдебно-медициска експертиза е установено, че смъртта на бебето е настъпила като резултат от черепно-мозъчна травма.
2021 – Професорът по стара история д-р Петър Делев от Исторически факултет на СУ „Свети Климент Охридски“ бе отличеният носител на наградата за изследване и принос в популяризирането на тракийската култура на името на най-известния български траколог проф. Александър Фол за 2021 година. Богатата научна биография, впечатляващата преподавателска и активна изследователска дейност са основните аргументи за номинацията. Резултатите от ръководените от проф. д-р Делев теренни археологически проучвания намират израз в голям брой научни публикации и изследвания. Наред с това, Комисията по избор, отчита възпитаването и образоването на редица поколения български археолози, допринесли с научния си труд в проучването на различни аспекти на тракийската проблематика.
2022 – Труп на мъж е изплувал от водите на язовир Жребчево. Тялото е открито рано днес случайно от преминаващи покрай изкуственото езеро. Предполага се, че смъртта е настъпила по-рано.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram