Търпението ни за последния сезон на Game of Thrones е вече на ръба си, също както на ръба си са и часовете, които ни делят от началото на края. Затова и обръщаме вниманието си към няколко интересни и невероятно впечатляващи факта, свързани със сериала.
В САЩ седемте сезона са гледани общо от над 133 милиона души.
Съвсем логично, до този момент най-гледан е седми сезон, събрал 32.8 милиона пред малкия екран. За сравнение – през 2011 г. първият е гледан от 9.3 милиона.
Всичките осем сезона са снимани в общо 10 държави, сред които са Северна Ирландия, Република Ирландия, Мароко, Малта, Испания, Хърватия, Исландия, САЩ, Канада и Шотландия.
На най-много локации – цели 49, сериалът е сниман в Северна Ирландия, където са изградени декорите на Зимен хребет, Кралският чертог, Великата септа и други емблематични за Game of Thrones места.
Постпродукцията на последния сезон е отнела на екипа цели 42 седмици. На този фон, но и за илюстрация колко по-мащабно и епично ще бъде всичко в осми, ще кажем, че за първия тя е коствала скромните 17 седмици.
За снимачния процес на осемте сезона в Северна Ирландия са били използвани 12 986 статисти. А за да бъдат създадени оръжията и щитовете само в осмия са били необходими 1.5 тона метал.
Не е трудно да се досетим, че Великата война, за която Джон Сноу толкова говори, ще вземе много жертви. Което в стилистиката точно на този сериал означава само едно – кръв. Така за осми сезон от нея са били необходими цели 18 000 литра (не истинска, разбира се).
За ушиването на костюмите са били използвани 40 километра плат, което е приблизително разстоянието от София до Своге.
За последните девет години пък в употреба са влезли и повече от 12 000 перуки.
Най-труден за поставяне е бил гримът на Децата на гората – „разкрасяването“ на всеки един актьор отнема (епичните за нас) седем часа.
И накрая, за да изглежда косата на Денерис Таргариен по този невероятен начин, са били нужни цели два месеца – време, употребено за пробите на седемте прототипа перуки.
news.bg
Последвайте ни и в Телеграм