Възрастна жена живее на улицата в София. В публикация в социалната мрежа става ясно, че жената има роднини, но никой от тях не се грижи за нея.
“Преди 3 месеца е починал синът й, на следващия ден снаха й я вади на улицата, вече тя не може да ходи и само се търкаля,” пише Лео Кадели в социалната мрежа.
Той призова, който има възможност да ѝ оставя храна.
„Рано неделно сутрин – на живо от кв. св. „Троица“, София.
Получих сигнал от наша последователка, че има бедстваща възрастна жена на улицата. Ходихме на място, занесохме топла баница, топъл чай и сладки неща. Поговорих с нея и както предполагах, че има доста близки, но са я изкарали на улицата.
Преди 3 месеца е починал синът й, на следващия ден снаха й я вади на улицата, вече тя не може да ходи и само се търкаля. Има още няколко внуци, които не искат да я поглеждат. Ходих до кризисен център, за да я настаним, но за жалост е затворен и отваря само за зимен период от 1-ви ноември. За жалост не успяхме да помогнем, но ще кажа на внуците й, че колкото и да е лоша тя, вие съществувате благодарение на нея. Дайте една стая на жената, че скоро ще трябва да бъркате джоба да я погребете заради студа. Не се надявайте, че ще мине служебно, защото тя има близки на документи и това сте вие. Ако и това не ви пука, жалко че ви има.
Който от моите последователи минава по кръстовището на „Костадин Величков“ и бул. „Сливница“, нека й носи топъл чай и баница.
Благодаря ви!,“ гласи цялата публикация.
Коментиращи споделят, че историята може да има две страни.
„Ако не се лъжа тази жена обикаля квартала от доста време, със сигурност много повече от три месеца. Може и да греша, не съм сигурен. Както и да е, независимо от колко време е на улицата, каквато и да е причината за това, държавата е длъжна да се грижи за хора в подобно състояние. Подслон и храна, държавата го прави за десетки хиляди бежанци, защо да не го прави и за български граждани.“
„При живи роднини, полицията ги търси и оставя жената при тях. Те решават къде ще бъде настанена. За съжаление, повечето от тях бягат от центровете и предпочитат улицата. В Красна поляна има център, който пое голяма част от Захарна фабрика (след като го затвориха, той поне беше целогодишно).“
„Това, което сте написали е версията ,която вероятно тя ви е казала. Не са я изгонили, ами просто са изчистили тоновете мизерия от къщата, в която тя и без друго отказва да живее, а предпочита да се скита и да спи по трамваите. Дори станах свидетел роднините, по-точно снаха ѝ и някой, с който снаха ѝ говореше по телефона и трябваше да дойде, за да помогне да я приберат и изкъпят, а тя категорично отказа да слезе от трамвая. В най-голямата жега беше облечена с дебела вълнена фанела, яке, зимни обувки и дебел зимен панталон. За да може да я прегледа психиатър и евентуално болничен престой трябва да има здравни осигуровки. Вероятно и близките са вдигнали ръце и определено според това, което видях за около 15 минути, тази жена има нужда от лекарска помощ, обаче държавата няма намерение да помага на хора с психични проблеми и това, което виждате е резултата. Хубаво е, че все още се намират загрижени хора за околните.“
Източник: Глас нюз
Последвайте ни и в Телеграм