ФК „Розова долина“ стартира с победа кампанията си за сезон 2024/2025 на Купа „България“

Ds olil

Тимът на Атанас Апостолов се наложи над ФК „Овощник“ (Овощник) с минималното 0:1. Първата част на срещата се започна с по-активни действия от страна на гостите. Това принуди домакините от Овощник да изчакват своите моменти на контраатака. В течение на срещата двата отбора водиха ,,здрава“ битка, като „Розова долина“ на няколко пъти застраши вратата на своя съперник.

След равностойни първи четиридесет и пет минути двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. През второто полувреме възпитаниците на Атанас Апостолов вдигнаха оборотите и създадоха няколко опасни положения пред вратата на противника. В 70-та мин. след центриране по земя футболистът на „Овощник“ Николай Желев изпрати топката в собствената си врата.

След попадението казанлъчани продължиха да създават положения като с два по-сериозни пропуска се отличи централният нападател Венци Иванов. До края на срещата не ,,паднаха“ повече голове, след доста пропуски на офанзивните играчи от Казанлък. Така след двубой пред вратата на домакините, срещата завърши при успех за гостуващия тим за съжаление на многобройната публика в село Овощник, която дойде да подкрепи своите любимци. За тях това бе първо участие в турнира за купа „България“, като по-голямата част са и възпитаници на казанлъшката футболна школа.

В следващия кръг от надпреварата „Розите“ очакват своя съперник от област Сливен.

Състав на „Розова долина“: Петър Райчев , Стефан Димитров, Пламен Тенев, Димитър Димитров-капитан, Атанас Йорданов, Деньо Кършаков, Даниел Стефанов, Йордан Желев, Венцислав Иванов, Николай Георгиев, Никола Арнаудов. Резерви: Георги Христов GK, Георги Димитров, Николай Овчаров, Джамал Ал Бадарин, Валентин Христов, Валентин Желязков, Филип Радев, Иван Михайлов, Георги Чорбаджийски.

Текст: стажант-репортер Любомир Люцканов

Снимки: Красимир Ганев