Радост в Казанлък: „Розова долина“ отстрани втородивизионния „Струмска слава“ от турнира за Купа България

В истински спортен празник за града на розите се превърна футболният двубой от втория предварителен кръг на турнира Купа България. Домакините от стадион „Севтополис“ успяха да изненадат своя противник от жребия – радомирския „Струмска слава“ като вкараха цели два гола в мрежата на гостите. Резултатът откри Венцислав Иванов в 26-та минута. Деньо Кършаков удвои за 2:0 в 71-та минута. Не закъсня и отговорът на гостите. Кристиан Митов от отбора на Радомир се разписа за 2:1 в 75-та минута, но „Розова долина“ успя да удържи резултата в своя полза, не допусна изравняване и с това се класира за следващата фаза на надпреварата, в която ще срещне състава на „Арда“ Кърджали.

Двубоят се игра в Казанлък пред над 600 души публика, които подкрепяха бурно и шумно футболистите на „Розова долина“ .

16 срещи от предварителния кръг на турнира се играха днес, с участие на тимовете от Втора лига и класиралите се за тази фаза от квалификациите сред аматьорските отбори. Победителите от днешния кръг се класират за първия кръг на надпреварата, където се включват и тимовете от efbet Лига. Срещите са предвидени за 30 октомври, но най-вероятно ще бъдат разделени на няколко групи в дните около тази дата.