Патронният празник на основното училище премина с много настроение и близо двучасова програма в ДК „Арсенал“, в която взеха участие учениците от всички класове, както и техните учители. С музика, танц, слово, демонстрация на различните видове спорт, в които възпитаниците на „Паисий“ имат своите успехи в националните състезания и изпълнение на откъси от Чудомирови разкази, с които са печелени награди, премина тържеството при пълна зала и много официални гости, уважили празника на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“. Сред тях са зам.-кметът Сребра Касева, Нели Георгиева и членовете на Обществения съвет, директори на училища и детски градини в гр. Казанлък, бивши директори, зам.-директори и учители,дали своя принос в утвърждаването на българските ценности в работата си в казанлъшкото училище.
Тази година се навършват 166 г. от създаването на светското училище и 190 г. от килийното училище при църквата „Св. Троица“, посочи в словото си директорът на учебното заведение Мария Колева. С това признание от страна на Националния музей на образованието, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ се нарежда сред най-старите училища на град Казанлък. То стана факт, благодарение на книгата на Николина Георгиева – бивш зам. директор и дългогодишен учител в учебното заведение. Трудът ѝ „Основно училище „Свети Паисий Хилендарски“ духовно огнище на просвещение и родолюбие“ бе посветен на историята на учебното заведение от създаването му през 1834 г. като килийно към Новенската църква до наши дни.
Зам.- кметът Сребра Касева пожела на учителите да продължават да водят децата напред, да се радват на техните постижения и да се гордеят с това, което вършат, защото учителската професия е призвание. Нека всеки ден да е празник за децата, които прекрачват прага на Основно училище „Свети Паисий Хилендарски“ , завърши приветствието си от сцената Сребра Касева.
Началото на тържеството постави сценка с патрона на училището – Отец Паисий, който през далечната 1762 г. създава своя исторически труд, поставил началото на Българското възраждане.
Последвайте ни и в Телеграм