Втората конференция по вертебрология в Павел баня става международна

Ds olil

След огромния успех на първото издание на Националната конференция по вертебрология през януари 2024 г. в Павел баня, предстои провеждането на второто, което ще бъде с международно участие, съобщиха организаторите. С организирането на мултидисциплинарното и интернационално научно събитие отновосе е заел комитетът с председатели д-р Йордан Гечев – автор на първия и единствен учебник по вертебрология и проф. Д-р Стефан Станчев, д.м.

Втората Международна конференция по вертебрология ще се проведе паралелно с Шестата Международна конференция по спинална хирургия от 31 януари до 2 февруари в Павел баня.

Сред организаторите са Асоциацията по физикална и рехабилитационна медицина, Българската асоциация на спиналните хирурзи, Русенския университет „Ангел Кънчев“.

Председател на Научния комитет е доц. д-р Емил Милушев, д.м., а сред членовете са чл. кор. проф. д-р Николай Габровски, д.м.н., проф. Д-р Стефан Станчев, д.м., проф. Д-р Елена Илиева д.м. и други.

За първи път у нас през януари миналата година медици от няколко специалности се събераха в Павел баня на конференция по вертебрология. Лекари по физиотерапия, неврология, неврохирургия, ортопедия, рентгенология и други участваха в първия по рода си форум, за да обменят и обобщят знанията си от различните медицински дисциплини, които са необходими в ежедневната им лечебна дейност.

На двама 87-годишни лекари бе връчена за първи път наградата на Асоциацията по физикална и рехабилитационна медицина (АФРМ) за дългогодишен принос в развитието на тази специалност.

Ежегодна стипендия за млад лекар – специализант по физикална и рехабилитационна медицина учреди през 2024 г. екипът на Медицински център „Павел Баня“, собственост на лекарската фамилия Гечеви. Стипендията е в размер на 2 000 лв. и е на името на проф. Георги Гечев – основател на балнеологията в Павел баня. Екстензионната маса, която проф. Гечев създава за лечение на дискови хернии е призната за рационализация и добива популярност със Заповед на Министерството на Здравеопазването от 1976 г. като „Екстензия по Гечев“ и се прилага в много болници и курорти за лечение в страната.

Теми на конференциити са „Конвенционални и съвременни методи за диагностика и лечение на вертеброгенните заболявания“ и „Дегенеративни заболявания на гръбначния стълб – принципи на диагностика и лечение“.          


Последвайте ни и в Телеграм

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *