14 поредни двубоя без загуба, след 14 победа в групата ни!

За 14 път „розите“ /в мачовете за Първенство и Турнира за аматьорската купа/ не усетиха „вкуса на загубата“ и заслужено след мъжка игра надделяха с 2:0 над „Димитровград 1947“. В студа и дъжда на градския ни стадион „Севтополис“ в самия край на двубоя от Трета лига взехме трите точки за победата в междинния 25 кръг. „Стражът“ ни Петър Маринов отново игра на висота и не доведе до негативен резултат за казанлъчани на мокрия и хлъзгав терен. Вторите 45-ет минути момчетата на Наско Апостолов пропуснаха да вкарат чрез влезлия и опитен Иван Чергев, който бе задържан на пеналтерията от защитник на гостите в 80-та минута. След пряк свободен удар с левачката Ахмед Фаиков-Акси фамозно вкара за 1:0 след рикошет в стената на гостуващия тим. Отново случаен и щастлив рикошет в крака на защитник бе в основата за крайното 2:0, след попаденение на Кольо Чахов в края на срещата след атака по левия фланг. Много борба, много битка и единоборства белязаха срещата в хладното пролетно време. С повече старание, хъс и концентрация спечелихме победата.“Розите“ отново са в „ТОП 5“ с 4-та позиция и след 14 победи и 47 точки. Едва 4-ри пъти сме губили в групата, а след 5 равенства позитивна голова разлика от 49:31 след 23-ия мач в Трета лига на Югоизток от 18 отбора.