Шампиони в ски-ориентирането за поредна година

Казанлъшките ветерани завоюваха първите за 2020 г. 5 златни и 2 бронзови медали в държавното първенство по ски-ориентиране, провело се от 29 февруари до 3 март в горите до Узанската поляна край Габрово. За тринадесета поредна година, в щафетите 205-годишният отбор на Спортен клуб «Орлово гнездо 1957» в групата М65 спечели първото място. За състава на ветераните стартираха Тончо Нейчев, Павел Михалев и Христо Ангелов. Отборът взе разстоянието от 7,5 км. за 2 часа, 16 минути и 3 секунди.

Участниците от Казанлък имат и индивидуални победи. В късата дистанция /спринта/: при Мъже 60 г./ 2,2 км, 13 контролни точки/ с трето място е Николай Георгиев/36:28/, а в М65/1,6 км, 9 к.т., победи Павел Михалев/ 25:14/. Михалев е със златни медали на Средна и Дълга дистанция, съответно с време 1:00:23 ч. и 30:55 мин. Трети при 60-годишните завърши Николай Георгиев/53:05/.

За Купа „Севлиево“/на 29.22020 г./ в група Жени 50 победи Красимира Маринова- Жълтова /21:46/. Няколко медала състезателите ни спечелиха и от Купа „Трети март“ край плевенското село Къртожабляне. Михаил Великов при 16-годишните участници завърши с шесто място, Николина Топалова е осма при Ж45. Красимира Маринова-Жълтова завърши с трето място, а Марияна Димитрова- при Жени 55 е със сребро.