Четири купи „България“ за „Селт“ от годината

На 7 декември в спортната зала на УНСС се проведе Държавното първенство по спортно катерене в дисциплината „боулдър“. Това беше и финалния кръг за сезона, който излъчи Държавните шампиони и носители на купа „България“.

При юноши до 19г. Стоян Петров премина всичките 8 маршрута и заслужено е държавен шампион. При юношите до 15г. Иван Бонев също се представи блестящо и стана вицешампион, а Денислав Атанасов остана 8-ми в същата група.

При девойките до 17г. Десислава Димова е четвърта, а Йоанна Недялкова остана 6-та. При децата до 9г. Калина Арабова е 10-та, Боян Стамов – 10-ти, а Марк Стамов – 13-ти. При момичетата до 11г. Анна – Мария Бонева също е 10-та, Галина Ботева – 18-та, Косара Костадинова – 19-та, Рая Мартинова – 13-та при 14г.

Клуб „Селт“ спечели общо 4 купи „България“, които се връчват в края на сезона на базата на участия в целия календар за годината. Безапелационен лидер е Стоян Петров, на 1-во място в класацията за купа „България“, на второ място останаха Иван Бонев и Десислава Димова, а Йоанна Недялкова остана на 3-то място. Успешен финал за клуб „Селт“, който приключи на 5-то място сред клубовете на Българската федерация по катерене и алпинизъм.