Цецко играе с по-големи от него и отново е в „ТОП 3“!

Казанлъшкият млад шахматист Цветан Стоянов спечели поредното си отличие в българския индивидуален шампионат по шахмат в Пловдив / в ускорения шахмат/. Стоянов от тима на „Бургас 64” е с бронзов медал с 5 точки(с актива на вицешампиона при по-големите момчета до 14 години). Третото място от общо 29 момчета от 15 клуба 9- годишния ученик спечели след 4 победи и две ремита, като допусна само една загуба в Личния държавен шампионат. Казанлъшкият ученик игра в групата на 5-6 години по-големи от него момчета, като надделя над Ангел Димов („Шумен”), Мартин Петров от „Столичен център“, Тодор Георгиев(„Асеновец 2006”), както и над Йоан Илиев от „Даскалов” (Варна). Цецко постигна равенство срещу Владимир Петров от София и Явор Тодоров от столичния „Локомотив”. Единствен състезателят от Асеновград Георги Йорданов успя да надделее в партията над Стоянов. Последният има по-слаби шахматни показатели/“Тай Брек Бухолц 1,2,3 / и по тази причина е с бронзовото отличие, на точка от титлата. Цветан Стоянов продължава в блиц турнира до събота при 18 годишните, дори и с по-голямо ЕЛО (рейтинг) от него. В първия кръг той постигна постигна победа срещу Христиан Колев от „Асеновец 2006”.