Цветан Стоянов отново е трикратен шампион на България

От 15 до 23 юли в Асеновград се проведоха държавните индивидуални първенства по класически шахмат, рапид и блиц за юноши и девойки от 12 до 20 години. Оспорваните битки излъчиха новите шампиони на България. За поредна година на върха в групата си е казанлъчанинът Цветан Стоянов. В надпреварата при 18-годишните младежи състезателят на „Чесбомб Пловдив“ си тръгна от Асеновград с три златни медала. В класическия шахмат негови подгласници станаха: със сребърен медал Стоян Орлинов Стоянов („Асеновец 2006“ Асеновград) и с бронзов Лазар Насар (ШК „Михаил Тал“ Червен бряг). В блица в конкуренцията на 16 участника сребърен медал спечели Владимир Павлов („Ан Пасан“ София), а бронзът остана за Никола Нешев („Траяна“ Ст. Загора). При рапида сребърен медал спечели Лазар Насар, а бронзовият медал беше за Милко Бакалов („Ан Пасан“ София.)