С двете си победи френският „Волеро“ надви „Берое“ в евротурнира Купата на претендентите

Волейболистките на „Берое“ (Стара Загора) отпаднаха от турнира за Купата на претендентите след драматичен мач срещу френския „Волеро Льо Кане“ с 1:3 (15:25, 13:25, 25:23, 13:25), изигран пред малко повече от 100 зрители в едноименния град.

В първите две части „Волеро“ доминираше и без проблем спечели нужното, за да се класира. Българските състезателки бяха равностойни на опонентките си в третия гейм и намалиха пасива си, спечелвайки го с 25:23.  В решителната четвърта част обаче домакини бяха категорични и не оставиха шанс на „Берое“. Въпреки това „зелено-белите“ с двете казанлъчанки в женския състав (Веселина Григорова и Василена Папанова) направиха „пробив“ в Европа, който Стара Загора ще помни!

Гостуването на старозагорки в Льо Кане за 1/8 финалите на третия по сила евротурнир отложи двубоя между отборите на „Перун“ (Варна) и „Берое“, по програма тази седмица, за 24 февруари от 18:00 ч. Мачът между двата тима ще се играе в казанлъшката зала „Багира“.