Съставът ни отново е по-добър от „Славия“

Волейболистките на „Казанлък“ записаха седма победа в НВЛ-жени, след като надделяха драматично като гости над Славия с 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:9) в мач от 11-и кръг, изигран в зала „Панайот Пондалов“ в столицата.

„Розите“ заемат петата позиция с 18 точки (7 успеха, 9 поражения), а „белите“ са седми с 11 точки (3 победи, 13 загуби)

В първата част славистките успяха да наложат волята си и да излязат напред. Във втория гейм играта започна равностойно, след средата обаче казанлъчанки набраха инерция и взеха инициативата. Възходящата им линия продължи и в третата час до резултат 2:1 гейма.

Решителната четвърта част започна под диктовката на момичетата на Борислав Крачанов, но съперникът успя да вкара интрига и мачът продължи. В тайбрека доминацията на „розите“ бе пълна и те се поздравиха с успех и крайното 3:2 гейма.

В следващия кръг, на 7 март, отборът на Казанлък посреща „Левски“. Мачът е от 18:00 часа.