Съставът на Казанлък помля „Берое“

Великолепните ни момичета, истинска сензация в новото волейболно първенство, ни зарадваха с поредната си победа днес. За час и 18 минути игра в спортна зала „Иван Вазов“ в Стара Загора, където гостуваха, волейболистките на Казанлък покосиха тежко „Берое“ и доказаха, че са достойни да бъдат лидер след три невероятни гейма. С 3:0 над старозагорки (8:25, 17:25, 24:26) съставът на „Казанлък остава водач в „Демакс лига“ след 11-и кръг при жените.

„Казанлък Волей“ поднесе приятна изненада още с първия гейм, когато остави домакините само на 8 точки. Забележителната игра на капитанката Кристина Димитрова, която направи серия от точки при изпълнения на 12 поредни начални удара във втората част, донесе победата за казанлъчанки, които успяха да наваксат в изоставането си и на свой ред да оставят далеч след себе си старозагорки. След 13:7 за „Берое“, момичетата на Борислав Крачанов се завърнаха в играта със самочувствие, за да завършат с 25:17. Още по-емоционална бе третата част, в която старозагорки водеха през цялото време, но „Розите“ успяха да скъсят дистанцията и да изравнят при 24:24, показаха по-стабилна психика и довършиха противника си с 24:26. Заслужена победа за водача в женската лига!