Съставът на Казанлък наказа „Левски“ пред десетки фенове у дома

Пред пълна зала „Багира“ женският волейболен отбор на „Казанлък“ извоюва сладка победа с 3:0 гейма (25:15, 25:22, 25:16) срещу гостуващия тим на „Левски“ в девети кръг на първенството при дамите. Тимът на Казанлък тръгна с бързи темпове в печеленето на точки още в първата част и за 22 минути приключи гейма успешно при 25:15. Домакините запазиха психологическото си предимство, независимо че във втората част последва изравняване на няколко пъти, а състезателките на „Левски“ дори успяха да поведат в мача. След 20:20 обаче „Розите“ се наложиха и успяха да вземат и частта с 25:22. Последва решителен трети гейм, в който момичетата на Стоян Гунчев водеха с преднина, която им позволи да оставят съперничките си на комфортна дистанция. Към финала на срещата съставът ни напълно съкруши възможността на „Сините“ да се върнат в мача, доминирайки изцяло в играта. Воденият от Гунчев отбор на младите ни волейболни надежди беше изпратен с бурни аплодисменти.

Сред публиката в залата бе и Гита Славова, която волейболният клуб обяви, че ще подкрепи в нейната битка с множествената склероза. От акцията тази вечер бе събрана сумата от 753 лева.