Срещу „Марица“ играхме слабо, ще търсим реванш в следваща контрола

С 4:1 (20:25, 25:9, 25:14, 25:22, 25:16) победиха домакините от „Марица“ в първия приятелски двубой момичетата на Миглена Стрезова. Взехме първия гейм с 25:20, но загубихме втория и третия, като играхме без самочувствие, доста слабо, допускайки немалко грешки, коментира представянето на отбора ни треньорката на „Казанлък Волей“. С комфортна преднина в четвъртата част тимът можеше да изравни резултата, но домакините успяха да наваксат и обърнат мача за победата в контролата, добавя Стрезова. Ще имаме своя реванш на 29 ноември, вторник, зала „Багира“ в Казанлък.

Интригата с отборите на „Марица“ ще намери продължението си през седмицата, когато в поредния кръг от първенството при жените, този петък, от 18:00 часа в зала „Багира“ посрещаме втория във временното класиране. При изиграните срещи в четвърти кръг, с актив от 10 точки, „Казанлък“ оглавява подреждането в женската лига. Пловдивчанки са втори, с 9 точки и мач по-малко. Третото място е за изненадата в тазгодишното първенство – тимът на „Раковски“ с 8 точки.