Сложиха край на волейболния шампионат

Управителният съвет на Българска федерация по волейбол взе решение за окончателен край на първенствата за мъже и жени на България, заради пандемията от коронавирус и обявеното извънредно положение у нас. Тимът на „Казанлък“ ще завърши на пето място.

Шампионската титла за сезон 2019/2020 печели за поредна година „Марица“ Пловдив, втори е тимът на Левски (София), а с бронзовите отличия приключва отборът на ЦСКА (София).

„Марица“ получава и правото отново да представя България в най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига.

Така волейболът стана първият колективен спорт в България, който взе окончателно решение за края на сезона. Управителния съвет на федерацията реши да сложи край на сезона и в мъжкото първенство. Президентът на централата Любо Ганев оповести, че временното класиране става крайно и узаконява титлата на „Нефтохимик“ при мъжете.

Членовете на управата във волейбола се „събраха“ през мобилни телефони и таблети, спазвайки указанията на кризисния щаб. От елитните клубове само ЦСКА и „Хебър“ бяха против сезонът да спре сега. Тимът от Пазарджик завършва втори в класирането.