След точката в София, бихме в Пловдив!

Женският волейболен тим на Казанлък победи в драматичен мач с 3:2 гейма волейболен тим „Марица“  в Пловдив.Казанлъчанки поведоха с 2:0 като гост след 19:25 и 22:25, след което допуснаха изравняване 25:12 и 26:24. В решителния тайбрек казанлъчанки, водени от пловдивчанина Стоян Гунчев надделяха с 13:15. С тази си победа „Казанлък волей“ нанесе първа загуба на „Марица“ за сезона.Сензационно,но заслужено! Отново след 109 минути  казанлъчанката Веселина Григорова заби последната точка за тима на Казанлък и сложи точка на оспорвания двубой при 15:13.Срещата от шестия кръг между лидерите в НВЛ при жените бе наблюдавана при препълнени трибуни в пловдивската зала „Олимпиада“.Топреализатор на мача стана Славина Колева  от „Казанлък Волей“ с 22 точки за победителките, докато разпределителката Кристина Гунчева се отличи с 5 аса срещу родния си клуб. Центърът на „Марица“ Мира Тодорова бе най-резултатна за своя тим с 20 точки, 6 от които от блокада.Въпреки загубата пловдивският тим запази лидерската си позиция във временното класиране, като заедно с Казанлък имат по 15 точки и геймов актив от 17:5, но точковото съотношение на пловдивчанки 514:394 е по добро от това на казанлъчанки-512:418.„Радостни сме и изнервени от арбитрите!Опитаха се да решат и опорочат мача.Цяла седмица анализирахме мача с ЦСКА в зала“Васил Симов“ в София.Подготвихме се на ниво за гостуването в Пловдив и не гостувахме като „обречени“,допълниха от управата на волейтима ни. Гостенките тръгнаха много „навито“ в мача и набързо поведоха със 7:2.  Домакините не успяха да реагират на шока и позволиха на „Казанлък“ да „дръпне“ с 10 точки аванс за 15:5 с много по ефективна игра в нападение, особено на Славина Колева.  Едва в заключителните моменти на гейма се видя пробуждане в редиците на „“Марица“, което обаче само им помогна да понамалят изоставането си преди Веселина Григорова да затвори гейма с атака за 25:19.Вторият гейм започна далеч по-равностойно.  Подкрепени от доста солидна своя агитка по трибуните, казанлъчанки успяха да поведат с 1 точка на първото и с 3 на второто техническо прекъсване.  След 14:18, „Жълтите“ за момент се върнаха в гейма и изравниха за 18:18 при сервиси на Силвана Чаушева, но веднага след това отново позволиха на Казанлък да натрупа преднина.  По-успешната игра на сервис помогна на гостенките да надделеят и в този гейм, като именно ас на Григорова им донесе последната точка за 25:22.В третата част нещата на терена изглеждаха по коренно различен начин.  Пловдивчанки поведоха със 7:2, а до второто техническо увеличиха на 16:6.  Стоян Гунчев като че ли отписа гейма и постепенно пусна в игра повечето си резерви.  С помощта и на точките, постигнати директно от начален удар – 3 аса на Чаушева и 2 на Силвия Андреева, „Марица“ наложи тотално надмощие и спечели гейма с разгромното 25:12.Четвъртият гейм протече много равностойно с леко преимущество на пловдивчанки в резултата през по-голямата част от времето до 19:19.  В този момент гостенките успяха да поемат инициативата и да поведат с 2 точки, но момичетата на Иван Петков запазиха хладнокръвие. Мира Тодорова затвърди отличната си игра в този гейм като с атака и труден сервис помогна на своите първи да достигнат до геймбол при 24:23.  В крайна сметка и грешка на „Казанлък“ в последното разиграване помогна на „маричанки да изтръгнат“ гейма с 26:24.В тайбрека казанлъчанки бяха по-концентрираният отбор на терена.  Те успяха да поведат с 6:3 и вкараха своите домакини в ролята на догонващи. Пловдивчанки успяха да изравнят при 6:6, после и при 8:8, дори за момент излязоха напред при 10:9, веднага след което гостенките отново поведоха в резултата.  Последният успешен напън на маричанки стопи аванс от две точки на „Казанлък Волей“ за 13:13, но за повече „Жълтите“ не намериха сили.  Отново Веселина Григорова заби последната точка за гостите и сложи точка на оспорвания двубой при 15:13.По програма играем с  „Левски Волей“/София/ на 16 ноември/петък/ от 18 часа в зала“Багира-Арсенал“/Казанлък/ в последен мач от програмата на НВЛ за есента.