Силен и равностоен мач на лидерки

Волейболистките на „ЦСКА-Демакс“ победиха като гости „Казанлък Волей“  с 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:20 ) в 19-ия  мач на Националната волейболна лига , игран в казанлъшката зала „Багира-Арсенал“ пред  препълнени трибуни.Така столичанки запазиха лидерската си позиция в първенството, като са водач с осемнадесет победи, една загуба и 50 точки. Тимът на Казанлък е на трета позиция с четиринадесет победи, пет загуби и 43 точки.Мачът бе истински спектакъл за публиката, изпълнила залата до край/над 600 души/, като развоят на резултата в геймовете премина през множество обрати. След като изоставаха с 0:2 гейма, за домакините на полето се появиха контузената Славина Колева, която въпреки шината на ръката се включи в играта и даде положителен тласък на своите и Веселина Григорова. Казанлъчанки се вдигнаха на щурм и успяха да преклонят гостенките, като намалиха резултата до 1:2 гейма. В четвъртата част обаче „червените“, с казанлъчанката Кристина Кръстева, отново поеха водачеството, като този път не го изпуснаха и „затвориха“ гейма в своя полза, а с това постигнаха и крайната победа.След седмица/20.02.2013/ посрещаме в Казанлък „Марица“/Пловдив/ от 18 часа.