Сашо втори в Мароко

Казанлъчанинът Александър Алексиев финишира втори в 8-ия етап от Обиколката на Мароко/ и остави точно 100 души „след себе си“/, а Стефан Христов и Георги Георгиев – 4 секунди по-късно. Георгиев от Казанлък е 4-ти в генералното. Роденият в Казанлък Алексиев отстъпи с много малко в заключителния спринт на победителя в етапа – португалеца Мануел Антонио Кардосо /”Banco Bic-Carmin”/, а трети завърши доминиканецът Диего Хименес Милан /Differdange/. Всички – с време 4.34:08 ч., което е времето и на още 8 бегачи.Следващата група, в която бяха Христов и Георгиев, пристигна 4 секунди по-късно. Етапът бе дълъг 155 км – от Миделт до Мекнес. Лидер в състезанието, два дена преди края, продължава да е италианецът Алесандро Маци /”Utensinord”/, на 2 секунди пред мароканския национал Мусин Ласаини, на 4 – пред французина Жулиен Лубе /”GSC Blagnac Velo Sport”/, и на 57 пред Георги Георгиев.Българите карат за турския тим „Brisaspor”, чийто треньор е роденият и израснал в Добрич Мерт Мутлу са втори отборно от 21 тима и след днешния ден. Александър Алексиев, който след месец ще навърши 22 години, е осми в надпреварата на младите 35 бегачи – до 23 години.