„Розова долина“ и „Миньор“ не се победиха, гневен футболист троши по стадиона

Футболният тим на Казанлък постигна равенство срещу „Миньор“ Раднево в 9-и кръг на футболното първенство на Трета лига – Югоизток. Пред около 150 души публика на стадион „Севтополис“ в Казанлък двата отбора не успяха да се победят, въпреки че двубоят предложи много стойностни минути в игра. Гостите поведоха с 0:1 още в седмата минута, изненадващо за младия страж на „розите“ Петър Маринов.

След близо 15 минути игра Влади Калайджиев „свали“ топката на играещия старши-треньор Атанас Апостолов и той тресна страничната лява греда. Последва смяна в редиците на титулярите и офанзивният халф Кристиан Петров замени Николай Стоичков с екипа на „Розова долина“.
Домакините подновиха играта във второто полувреме с още повече темпо в играта. Последва фрапантен пропуск на Владислав Калайджиев. В 54-та минута сам срещу вратата, топката, която нападателят изстреля, уцели защитник, а после и страничната греда. Последва нова напречна греда за „розите“. До изравнителния гол казанлъчани стигнаха след 70 минути игра. От ъглов удар топката бе върната към дефанзивния Даниел Иванов, който точно я насочи към долния ляв ъгъл и постигна финалното равенството в резултата 1:1. В 85-та минута на срещата съдията Светослав Лазаров – Бургас изгони за нарушение футболист на Раднево, а в гнева си играчът потроши стъкло по пътя към съблекалнята на стадион „Севтополис“. Младокът Петьо Маринов на няколко пъти бе с перфектни намеси под рамката на вратата, а гостите също треснаха греда. Второто полувреме казанлъчани владееха повече топката и определено бяха по-добрият тим и могат да съжаляват за загубените две точки на градския стадион.
Титулярен състав на ФК „Розова долина“ : Петър Маринов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев-капитан, Милен Христов – играещ треньор, Даниел Иванов, Ахмед Фаиков, Николай Стоичков, Атанас Апостолов – играещ старши треньор, Пламен Колев, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев
Снимки: Иван Бонев