„Розите“ удавиха „Акулите“ насред Бургас

ФК „Черноморец-1919“  допусна домакинска загуба насред Бургас в мач от Трета лига – Югоизток. „Акулите“ отстъпиха с 0:2 от „Розова долина“ (Казанлък).

Първото полувреме бургазлии бяха по-активният отбор, но не успяха да се възползват от това. Съперниците си размениха по две хубави положения, като в ситуациите вратарите се справиха чудесно, запазвайки нулевото равенство. „Розите“ изковаха победата през втората част, като двете попадения бяха реализирани само в рамките на 120 секунди чрез играещият старши треньор Атанас Апостолов и опитният Ахмед Фаиков.

Победата  на „Розова долина“ при гостуването в квартал „Акациите“ с 2:0 бе след пълната диктовка на казанлъчани. Головете отбелязаха Фаиков-„Акси“ в 65-та минута, директно от корнер, и Наско Апостолов в 66- минута, след контраатака и асистенция на Венци Иванов. Червен картон получи Фаиков в 73-та минута и „Розите“ играха в последните 15 минути с човек по-малко.

След двубоя Атанас Апостолов коментира така изненадата при аматьорите:“Направих промени в състава, това бе нужно много преди това. Доволен съм от новия облик на тима, пропуснахме да спечелим убедително след пропуски на Влади Калайджиев и Пламен Колев. За домакинския мач на 24 ноември (събота) от 14:30  часа с ФК „Сокол“ – Марково (Пловдивско) няма да играe, освен Фаиков, и Даниел Иванов. Най-после се получи хубава и заслужена победа, поздравявам момчетата“, добави играещият старши-треньор на казанлъчани.

Статистика като гост бе променена след  4 мача – с първа победи , равни – 0, загуби – 3 / голова разлика – 2:10/. Обща статистика: „В“ група 7 мача – победи – 1, равни – 0, загуби – 6 / голова разлика – 3:17/.

След мача „легендата“ на бургаския футбол Радостин Кишишев и публиката оцениха по достойнство играта на казанлъчани, които сътвориха сензацията в 15 кръг при „аматорите“. С тези ценни три точки, тимът от Казанлък е отново в „златната среда“ с 18 точки /11-ти/, колкото има и 9-ия / след 5 победи, две ремита и 7 загуби/.

За победата в Бургас „розите “ играха така: Петър Маринов, Петко Георгиев, Димитър Вакавлиев-капитан, Ахмед Фаиков, Пламен Колев, Николай Георгиев, Венцислав Иванов, Даниел Иванов, Атанас Апостолов, Владислав Калайджиев и Георги Димитров.