„Розите“ убодоха „соколите“ на три пъти в жегата „под тепетата“

„Розите“ безапелационно и шеметно победиха „соколите“ край Пловдив на стадион „Марково“ с 3:2. Силно и убедително поведохме за 2:0 като гост в жегата на Тракия, след две попадения на опитния Ахмед Фаиков. След головeте на „Акси“ завърши и полувремето в 4-ия кръг на Югоизточната трета лига, след едно от най-силните полувремена за казанлъчани. Последните трябваше да направят рокада и след контузия на капитана Иво Иванов влезе помощник-треньорът Милен Христов. Последваха минути, в които домакините от „Сокол“ върнаха двете попадения в равностойните моменти на мача. В самия край снажният Кольо Чахов вкара за победното 3:2 за „Розова долина“ за трите точки и престижната победа навън.
„Силно играхме до 2:0, отмениха ни чисто попадение след автогол на домакините. Важното е, че навън печелим и играем със самочувствие и успех. Тежко и горещо време за игра, доволен съм“, сподели „старшията“ Наско Апостолов.
Георги Христов, Иван Чергев и Росен Илиев играха като резерви на стадиона край Пловдив.
Казанлъчани играха в състав:
Петър Маринов, Атанас Апостолов -играещ старши треньор, Данаил Иванов, Денислав Вълчев, Ахмед Фаиков, Диян Димов, Иво Иванов – капитан /Милен Христов/, Кольо Чахов, Николай Стоичков, Пламен Колев, Руси Чернаков.

Казанлъчани са осми /с позитивна голова разлика 8:7/ след 2 победи и 2 загуби от 18 тима в Лигата на Югоизток. Предстои дербито срещу „акулите“ от ФК „Черноморец-1919“ – Бургас в петия кръг на 5 септември. Нека подкрепим от 17 часа „розите“ на „Севтополис“.