„Розите“ с победа в поредната проверка за зимата

Четири попадения отбелязаха „Розите“ в четвъртата си контрола за подготовката преди старта на сезона. На стадион Раковски“ в Димитровград, казанлъшките футболисти взеха първа победа за годината с 4:1. След 0:1  чрез дефанзивния Надим Ангелов в 12-та минута, за 0:2 се разписа отново бранител: Валентин Иванов  бе точен в 36-та минута за „Розова долина“. Домакините от „Димитровград 1947“ намалиха на 1:2 чрез Николай Горанчев,в 39-та минута, което се оказа и почетното попадение за тях.С две попадения енергичният Ивелин Илиев 62-ра и 70-та минути оформи крайното 1:4.

„Добра проверка срещу равностоен тим. Тежък терен и студено време, важното е, че сме здрави.Можеше да отбележим още толкова попадения, отново не играха трайно контузените Стоичков и Кольо Чахов. Домакините селектираха силни играчи, много отбори ще имат тук проблеми през пролетния дял. Продължаваме едноразовите занимания в Казанлък, а идната събота играем с „Черноморец“/Бургас/, вероятно в Стралджа. Предстоят ни още две приятелски срещи с „Берое 2“ /Стара Загора/ и „Академик“/Свищов/. Доволни сме от показаното и победата“, коментираха от щаба на стадион „Севтополис“.