„Розите“ продължиха с победната серия, разбиха гостуващия „Миньор“

За удоволствие на над 300 фенове на ФК „Розова долина“, казанлъшкият тим игра силно и добави нови три точки към актива си след сладка победа от 6:0 над гостуващия „Миньор“ Раднево. Срещата от 26-ти кръг на футболното първенство на Югоизточната В група се игра на ст. „Севтополис“ при пълно превъзходство за домакините. В края на първото полувреме Григор Георгиев откри резултата в 40 мин. и удвои седем минути по-късно. Владислав Калайджиев отбеляза третото попадение за „розите“, а почти едновременно /в 65-та мин./Пламен Колев и Николай Стоичков вкараха за още по-изразителната победа на казанлъшкия тим. В 80-та мин. Иван Цанков оформи крайното 6:0. Пропуски в срещата направиха Емил Рачев, Николай Стоичков, вкарал и втори гол, който бе отменен, както и Кристиян Петров.

Освен изразителната победа за домакините, срещата ще бъде запомнена и с прецедент, за учудване на публиката и журналистите. Съдията свири последния сигнал 8 минути преди да изтече редовното време. Пошегувал се преди началото на двубоя с футболистите, че има желание по-рано да прекрати срещата, за удоволствие. Казал го и се случи. Не съм виждал подобно нещо, откакто ходя по стадионите, коментира колегата журналист Красимир Ганев.