„Розите“ елиминираха и „Загорец“ в турнира за Купата на България

След изпълнение на дузпи ( при 1:1 в редовното време) и краен резултат 5:2 казанлъшкият „Розова долина“ спечели междуобластния финал, в който срещна състава на „Загорец“ Нова Загора от турнира за Купата на България. Мачът се игра тази вечер на стадион „Локомотив“ в Стара Загора.

„Загорец“ поведоха в 37-та минута чрез гол на Пламен Иванов. В началото на второто полувреме, в 47-та минута „розите“ изравниха след автогол на играч от Нова Загора. До края на редовното време резултатът остава непроменен. Головете при изпълнението на дузпи за отбора ни вкараха Иво Иванов, Калоян Петров, Надим Ангелов и Стоян Иванов.

Любопитно в случая е, че двата отбора ще играят отново тази събота, но в мач от първенството на Трета лига – Югоизточна група в Нова Загора.

Победителят от днешния двубой се класира за предварителния кръг на Купата на България. Отново ще имаме възможност да видим казанлъшкия отбор срещу съперник от професионалния футбол. Успех на „Розите“ и в следващите мачове!