Първо състезание и медали за „Алехин“ от Купа „Траяна“

На 18 и 19 януари се проведе Открит шахматен турнир за Купа „Траяна“ в гр. Стара Загора с отделно класиране за мъже и деца. В състезанието се включиха 121 участници от цялата страна, Гърция, Македония и Франция. Участие взеха и седем състезатели от ШК „Александър Алехин“, гр. Казанлък. При много силна конкуренция Веселин Гавазов спечели 3 т. от 6 партии, завоюва бронзов медал до 10 години и ясно показа, че тази година ще е един от основните претенденти за призови класирания във всички турнири, на които ще участва.

За останалите млади състезатели турнирът по класически шахмат беше първи и те натрупаха ценен опит. Достойно се представиха Александър Гавазов, Матей Сичов, Христо Ванев, Цветан Иванов и Кристиян Кръстев. Треньорът на ШК „Ал. Алехин“ Димитър Пашев също се включи в шахматната борба. В генералното класиране той раздели 3-9 място с 5 т. от 6 партии (4 победи и 2 ремита), но допълнителните показатели му отредиха 7 позиция.