„Приятната изненада“ Панчугов най-бърз край морето в групата си, бие фаворити!

Пилотът на „ Мегапорт”  Пламен Стайков с „Мицубиши Лансер” бе най-бърз във второто издание на планинското състезание „Варна’ 2013“. Надпреварата бе първи кръг от националния шампионат под непрестанен дъжд,  с всеки един манш от 3350 метра. Стайков даде най-добрите постижения и в трите манша и постигна общо време 5:30,90 минути.Най-добро време при първото изкачване към Аладжа манастир постигна Любен Каменов ( „Каменов Рейсинг Тим”,” Мицубиши Лансър Ево 9”), който записа и новия рекорд на трасето – 1:41,82 минути. От стартиралите 44 пилоти, до финала достигнаха 37. Пламен Стайков спечели и надпреварата в клас  „E-max”.  Втори в  общото класиране бе шампионът в група „N“ Григор Григоров („Боила”) с „Мицубиши Лансер” на 14:08 секунди. Гришата обаче стана първи в обединената група „A“ и „N“ и в клас „N4“.  Едва третото място бе за най-бързия от тренировките Мартин Сурилов („Стари столици”) с „Мицубиши Лансер“, заел второ място в обединената група и класа.Четвърти бе Стефан Панчугов („Казанлък Моторспорт”) с  „Хонда Сивик”, който спечели надпреварата в група „Х“ и клас „Х2“. След него бе един от фаворитите в състезанието Тодор Славов („БулБет”) с „Рено Клио”, който бе първи в клас „А7“. Шести в генералното подреждане и втори в „E-max“ се класира шампионът Илия Царски („Автоцар”) с „Мицубиши Лансер”, който даде много слабо време в третото изкачване, защото нямаше подходящи гуми. От това си изпатиха и други пилоти на мокрото трасе. „Топ 10” допълниха Мирослав Ангелов („Мегапорт”) с  „ФИАТ Пунто S1600”, който е първи в клас „А6“. Девети и победител в „Х4“ стана Атанас Божилов („Ара моторспорт”) с  „Тойота Селика GT4”, следван от Стефан Георгиев ( „Ефко рейсинг” Казанлък) с „Форд Ескорт”. Любен Каменов („Каменов рали тим”) с  „Мицубиши Лансер” бе 10-и. В обединената  група „Х“ и „Е“ на първо място завърши Стайков, следван от приятната изненада Стефан Панчугов ( „Казанлък Моторспот”,” Хонда Сивик”) и Илия Царски. Първото планинско състезание за годината – „Варна 2013“,  откри сезона в основните автомобилни дисциплини с рекорден брой заявки и благотворителна акция.Организаторите  получиха  51 заявки за надпреварата между Златни пясъци и Аладжа манастир.  Мероприятията около състезанието  започна с благотворителна акция в търговски център, организирана от пилота Тодор Славов. Варненецът, който ще кара за първи път след рали „Сливен“ през септември, ще помогне в събирането на средства за 23-годишната Светлана Килявкова от Смолян.Младото момиче бе в ремисия след 4-годишна битка с левкемията, но на 21 март лекарите са открили тумор в мозъка й. Благодарение на събраната до момента сума Светлана вече е в истанбулската клиника „Джон Хопкинс“, където преминава пълни изследвания, но има нужда от допълнителни средства за извършване на скъпа операция за премахване на тумора.С  автомобила на Славов „Рено Клио R3“ всеки посетител  имаше възможност да получи професионална снимка с пилота и престижния приз „Colin McRae Flat out Trophy от IRC“ , както и да дари сума за продължаване на лечението на Светлана.