Посрещаме „Янтра“ Габрово за Купата

В предварителния кръг на турнира за Купа на България ФК „Розова долина“ ще бъде домакин на „Янтра 2019“ (Габрово). Срещата ще се играе на 22 септември, в четвъртък, на стадиона в Казанлък.

При победа отборът ни ще се класира за 1/16 финал. В този кръг участват общо 31 отбора.

Това са 16-те представители на ЗС от Предварителната фаза и 15-те от 18 отбора, състезаващи се във Втора лига.

Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство се изпълняват дузпи.

„Розите“ се класираха за тази фаза от турнира, след като спечелиха междуобластния финал, елиминирайки „Загорец“ Нова Загора. В момента казанлъшкият тим напредва към челото на класацията на Трета лига Югоизточна група. В пети кръг от първенството „Розова долина“ разгроми отбора на „Сливен“ със 7:2 и вече заема пета позиция, но е с мач по-малко от останалите, заради отложения старт срещу „Верея“ Стара Загора.