Победа на финала на сезона

Казанлъшкият „Розова долина“ вкара три гола на „Атлетик“/Куклен/ и грабна три точки в последен за сезона мач. В 34-ия финален двубой на Трета лига-Югоизточна група с два гола в първите 45-ет минути решиха всичко и след 8 месеца игра при „аматьорите“ тимът на Казанлък е малко над „златната среда“ от 18 участника.
След триходова атака подхваната от голаджиите Пламен Колев и Венци Иванов в 42-та минута Влади Калайджиев се разписа отблизо за 1:0. Последният не успя преди гола да отбележи сам срещу вратаря, а буквално в 45-та минута Ники Георгиев от над 25 метра вкара след прек свободен удар за 2:0. В 77-та минута гостите от „Атлетик“/Куклен/ вкараха своето почетно попадение във вратата на младока Емо Грънчаров, а преди това удариха горната напречна греда. Юношата от школата ни направи силен мач, като още в първите 45 минути на няколко пъти игра на висота и със самочувствие. През второто полувреме капитанът Димитър Вакавлиев „развинти“ защитата на гостите, но бе повален в наказателното поле. Съдията от Бургас Петър Аспарухов обаче остана безмълвен.
Точка на спора направи таранът и „дежурен“ голмайстор Иван Чергев, който в 85-та минута „открадна коженото кълбо“ и финтира стража на гостите за финалното 3:1. Концентрирани и желаещи победата казанлъчани заслужено и очаквано взеха победните точки за 8-то място в групата.
След 34 мача, 14 победи, 6 равни и 14 загуби при голова разлика 58:50 и 48 точки, „розите“ след  повече от месец почивка ще се съберат през юли за лятната си подготовка.
ФК „Розова долина“: Емил Грънчаров, Кристиан Петров, Димитър Вакавлиев-капитан, Леонардо Гуала, Данаил Иванов, Венцислав Иванов, Пламен Колев /Николай Стоичков/, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев /Иван Чергев/, Атанас Апостолов – играещ старши треньор /Петко Георгиев/, Михаел Лалев.