Победа за „розите“

ФК „Розова долина“ очаквано и резонно надделя над първомайци с 5:1 в 12-и кръг на Югоизточната Трета лига. С пълно надмощие и силни втори 45-ет минути, казанлъчани се установиха трайно в „ТОП 5“ и с второто най-резултатно нападение в групата след убедителната 6-та победа срещу „Борислав 2009“. Още не бе изтекла 5-та минута, когато голаджията Пламен Колев от над 40 метра изненада Марио Усков от гостите, който изпусна коженото кълбо доста комично за 1:0. Това успокои домакините от „Севтополис“, които лежерно,спокойно и аристократично доиграха полувремето.

В началото на второто в 49-та минута Ангел Здравчев от гостите финтира зашитата и изравни, което се оказа и почетното попадение за тима от Първомай. След десет минути след нарушение срещу Калоян Петров, опитният Ахмед Фаиков красиво покачи за 2:1 след пряк свободен удар. С „левачката Аксито“ реализира ефектно в горния десен ъгъл след близо час игра. Последваха силни минути за „розите“, пълна „диктовка“ и надмощие. Току-що влезлият Венци Иванов добави за 3:1 в 66-та минута ,след бърза атака отдясно на Кристан Петров. В 82-та минута дефанзивният Радослав Калчев със силен и плътен удар покачи отблизо след меле в наказателното поле и асистенция на Калоян Петров.Другата резерва, опитният Иван Чергев вкара петото попадение за казанлъшкият представителен тим в самия край след самостоятелен пробив в центъра на атаката.

Мартин Здравчев от гостуващият отбор след втори жълт,респективно червен картон потегли под душа в началото на вторите 45-ет минути, а Дидо Иванов и Радо Калчев пропуснаха пред гола за кеф на над 150 души на градския стадион. Заслужени три точки след концентрация във вторите 45-ет минути, правилна тактическа игра и добър усет „пред гола“.

Преди гостуването на морски и курортен Созопол в четвъртък сме пети от 18 отбора с 21 точки / след 6 победи, три ремита и три загуби, и позитивен голов актив от 28:15 попадения/.

В топлия съботен ден на есента „розите“ играха в състав: 1 Александър Петрунов , 10 Атанас Апостолов- играещ старши треньор, 6 Ахмед Фаиков, 20 Владислав Калайджиев, 22 Данаил Иванов, 4 Димитър Вакавлиев – КАПИТАН, 9 Калоян Петров, 14 Кристиан Петров, 21 Радослав Калчев, 3 Раиф Мурадов, 11 Пламен Колев. Смени: Венцислав Иванов смени Атанас Апостолов, Николай Георгиев замени Владислав Калайджиев и Иван Чергев заменя Кристиан Петров.