Пет медала за клуб”Цветанка Христова” от столицата

Рекордьорката в хвърлянето на копие за девойки младша възраст Станислава Василева от ЛК „Цветанка Христова“ – Казанлък спечели втора титла в дисциплината за 2012 година от Държавното първенство за девойки младша възраст, което се проведе в София на Националния стадион „Васил Левски“. Тя беше шампионка на зимното първенство, когато беше първото състезание с нововъведения по-лек уред за възрастта и записа 38.00 метра. На държавното първенство тя спечели златото с 37.30 метра от 14 състезателки от 9 центрове на атлетиката. След пет успешни опита,казанлъчанката е на едва 70 см.от рекорда си.Възпитаничките на Светла Миткова от казанлъшкия клуб спечелиха всички медали в дисциплината и сътвориха т.нар.“трипъл“. След Василева се наредиха Ясмин Бошнак с 30.80 метра и Радостина Гачева с 28.12 метра .В сектора за „тласкане на гюле“ Василева е седма,а Бошнак –осма от общо 19 стартирали от 15 клуба.

Съотборничката им Деница Карамфилова на диск е трета с 34,94 метра на едва сантиметър от вицешампионския приз. Веднага след нея е друга казанлъчанка – Радостина Гачева – с 33,52 метра. 23 девойки стартираха в дисциплината от 13 тима.Карамфилова е четвърта на гюле с 12.23 метра от последен шести успешен опит.Румен Урумов от Казанлък на диск е 10-ти с резултат 35,88 метра от 29 атлети от 16 отбора.Трети в тласкането на гюле за 2012 година е юношата на ЛК „Цветанка Христова“ Богдан Замтиков с постижението си от 14.45 метра от общо 23 атлети от 14 клуба и шести на копие с 45.34 метра.На 100 м. спринт Иван Йовчев – СКА „Пендарева“ остана 17-ти с 12,3 секунди от над 50 участника.