Отново медали за спортната стрелба в Казанлък

На 25 и 26 януари (събота и неделя) в Стара Загора се проведе традиционният  турнир по спортна стрелба „Самарско знаме“. Това е и първото състезание от  Държавния спортен календар на Български стрелкови съюз за новата година. Клуб  „Севтополис“ взе участие в него с 19 свои състезатели в почти всички  възрасти и на двете оръжия – пушка и пистолет.

В събота се проведе стрелбата с пистолет, а за казанлъшкия клуб сребърен медал завоюва Симона Милева. Дебют в този ден имаха Георги Захариев, който се класира на шесто място, Георги Янев и Павлина Иванчева. Още по-успешен бе неделният ден. При  жените на пушка Ирина Христова спечели златен медал, при мъжете – Йовко Петров взе бронзов медал, при  девойките – Нина  Чавдарова  е със сребърен, а Петя Петкова  с бронзов при дебюта си.

Много добре се представиха и най-малките стрелци на „Севтополис“, на възраст от 3 до 5 клас, тренират от есента, но това не им попречи да се преборят с каките и  батковците до 8-ми  клас, за да вземат своите награди от упоритите тренировки в зала. Симона  Адамова и Иван Милчев завоюваха бронзови медали при момичета и момчета. В специалната демонстрационна игра Йоана Тонева спечели трета награда . „Равносметката от състезанието за казанлъшките стрелци е 7 медала, което показва, че в клуба ни се работи в правилната посока, а участието на 19 състезатели е  доказателство за популяризирането на спортната стрелба в град Казанлък“, разказа за новините треньорът Нели Йончева.