Опитни бегачи и колоездачи взеха победите в маратона „Тракийски царе“

„THRACIAN RUN AND BIKE 2020“ събра над 220 участници в Казанлък – любители и опитни бегачи и колоездачи. Сред тях изпъкна участвалият в множество ултрамаратони лекар Росен Русев, който победи в класическата дистанция от 42 километра с време 03:42:20 ч. След него се нареди още един казанлъчанин – активистът на местните от групата „Планинско бягане“ Младен Гайтанджиев, който се справи с предизвикателството за 03:56:44 ч. Трети финишира друго познато за бегачите име от маратоните – Велин Дилов.

В късата дистанция – на 9 километровото трасе победител при бегачите – мъже е Александър Янков с време 00:38:26 ч. Шахматистът Цветан Стоянов, който от скоро участва в състезанията завърши с четвърто място, следван от състезателят по таекуондо от казанлъшкият клуб „Кентавър“ Христо Богданов. В ТОП 10 от близо 50 участника тук завършиха треньорите му Николай и Данаил Богданови. Семейното трио изненадващо изпревари далеч по-опитни участници, добирайки се челните позиции на завършилите старта.

Над 40 души бягаха на 23 км., където победи Йордан Петров. При колоездачите първи завършиха Георги Желев (24KM Bike), с време 01:14:00 ч. и Станимир Иванов (40KM Bike), който взе разстоянието за 02:06:25 ч., следван от казанлъчанина Борис Кашеров.

За първа година участие в маратона взеха и специалните деца на гр. Казанлък, а заедно с тях стартираха известни български атлети Мария Николова и Константин Атанасов, подкрепящи каузата.