Наградиха победителите от Купа „Бузлуджа 2017“ по тенис и футбол

Спортната фамилия, брат и сестра, Анна Мария и Димитър Донови от София спечели дебютното издание на турнира по тенис на корт за „Купа Бузлуджа 2017“. В приключилата днес на Спортен комплекс „Шампион“ двудневна надпревара участваха 12 двойки от цялата страна. На второ място и трето място останаха състезатели от Казанлък – Марк Борисов – Ралица Чорбаджийска и Татяна Шопова – Митко Костадинов.

Призьорите наградиха заместник председателят на Народното събрание Валери Жаблянов и депутатът от Казанлък Донка Симеонова. Класиралите се на първите три места получиха Купи и парични награди от организаторите.

Паралелно със състезанието по тенис на СК „Шампион“ се проведе втора проява, посветена на тържествата по случай 126-та годишнина от началото на социалистическото движение у нас. В турнира по футбол за „Купа Бузлуджа 2017“ участваха 7 клуба, като победител стана тимът на „Минерал“ Овощник, следван от „Светците“ и „Манчестър“.