Младите „Рози“ играха силно срещу достоен противник

Младите надежди на футбола в Казанлък – набор 2009 на ФК „Розова долина“ направиха равенство при гостуването си на професионален отбор – ПФК „Ботев“ Пловдив. Възпитаниците на Антим Паральов постигнаха реми 2:2 срещу силен и достоен противник.

Ето и как техният треньор описа представянето на отбора: „Истинско геройство сътвориха нашите момчета от набор 2009, които направиха равен мач срещу една от най-добрите школи в България. В рамките на четири часа трябваше да изиграем два мача и това до голяма степен ни затрудни. През първото полувреме, докато бяхме свежи оказваме висока преса на пловдивчани и това доведе до резултат 2-0 за нас , като и веднъж улучихме гредата на противника. Голмайстори са Владимир Дечев и Янко Николов. През второто полувреме умората си оказа влияние и „Ботев“ диктуваха темпото на терена. Сътвориха няколко голови ситуации пред нашата врата, като успяха да ни вкарат гол от корнер и след това ни изравниха от дузпа 15 минути преди края на мача. В последните минути на срещата, Мартин Дренчев при контраатака излезе сам срещу вратаря , но стража на пловдивчани спаси ситуацията“.