Малшанс за казанлъшкия тим

Отборът на „Казанлък“ не успя да пречупи „Раковски“ (Димитровград) на старта на пролетния полусезон в дамското първенство. Домакините, водени през този сезон от бившия треньор на казанлъчанки Диян Боюклиев, записаха четвърта победа в Националната волейболна лига-жени след 3:0 (25:18, 25:21, 25:18) в мач от осми кръг, изигран в зала „Младост“ Димитровград. В предишния си двубой срещу „Раковски“, на 25 октомври, момичетата на треньора Борислав Крачанов бяха категорични с 3:2, а мачът предложи много динамика и обрати.

След днешния кръг, димитровградчанки имат 12 точки в актива си (4 успеха, 7 загуби) и заемат петото място в таблицата, а нашите „рози“ са шести, с 10 точки (4 победи и 7 поражения). Този път домакините доминираха през по-голямата част от двубоя и се поздравиха с чист успех.

Най-резултатна от жените на казанлъшкия тим бе Селин Салим, която направи 16 точки (3 блокади)

В следващия кръг волейболистките от града на розите гостуват на „Марица“ Пловдив. Двубоят е на 1 февруари.