„Квартет” от казанлъшко – най-дoбри на „Шуменското плато”

Казанлъшката надежда в колоспорта Александър Алексиев от „Несебър Шокблейз“ спечели състезанието по „крос кънтри“ в планинското колоездене, състояло се в местността „Кьошковете“ на „Шуменското плато“. Обиколката бе с организатори велоклуб „Илчов баир“, Община Шумен и Природен парк „Шуменско плато“. Това е вторият голям успех за тази седмица на родения в Казанлък победител, който миналата събота се класира трети в изкачването на „Черни връх“. Деветнайсетгодишният Алексиев, който въпреки младостта си е добре познат от добрите си изяви и в шосейното колоездене, спечели надпреварата в най-силната група – на „мъжете“ от 44 участника е с време 1 час 23’30“, по 25-километровото трудно, но и технично трасе/4 обиколки по близо над 6 км./. Той изпревари съгражданина си Тодор Ангелов, завършил втори, точно с 3 минути. Трети е Десислав Неделчев също от Казанлък, на близо 9 минути от победителя. При юношите младша възраст най-бърз бе Иван Мухтаров от Мъглиж с 52:46 минути след 3 обиколки. Втори е Димитър Дамянов /Велико Търново/ и Петър Байчев /Сливен/. В това трето по ред състезание, участваха близо 100 души от над 20 клуба. Най-добрите получиха медали и предметни награди от спонсорите. Проявата се превърна в празник на колоезденето, на който особен колорит предадоха множеството малки колоездачи, които „подгряха“ с настроение и ентусиазъм същинската надпревара по алеите на парка „Кьошковете“.