Срещу „соколите“ с категорична победа за отбора на Казанлък

Отложеният 19-и кръг на Трета лига-Югоизточна група донесе много важна и ценна победа за „розите“. На негостоприемния стадион край Пловдив, в село Марково, казанлъчани надделяха с 2:0 с попадения на Пламен Колев и Атанас Апостолов. След 60 минути игра енергичният и офанзивен Пламен Колев вкара дебютния си гол след разбъркване в полето на домакините. Фатални се оказаха следващите 13 минути за „соколите“, които инкасираха още едно попадение във вратата си. В 73-та минута техничният Владислав Калайджиев след самостоятелен рейд бе съборен и арбитърът Мустафа Шефкет от (Кърджали) посочи „бялата точка“. Капитанът на „розите“ Наско Апостолов оформи крайното 2:0 за „Розова долина“.

„Две чисти попадения ни бяха отменени в наша вреда. Тотално надиграхме домакините, в чиито редици играха момчета от пловдивските школи“, допълниха от „розите“.

Преди пролетния дял „Сокол“ (Марково) привлече трима от най-големите таланти на пловдивския  „Локомотив“, съобщиха от третодивизионния клуб. Това са Павлин Стойчев, Пламен Ковачев и Ангел Челебиев, които от началото на втория полусезон ще защитават цветовете на „соколите“. И тримата футболисти играха за формацията на „смърфовете“ до 17 години, като бяха постоянни титуляри.

При „аматьорите“ казанлъчани играха в следния титулярен състав: Александър Петрунов, Петко Георгиев, Милен Христов, Димитър Вакавлиев, Христо Паричков , Николай Стоичков, Ахмед Фаиков, Атанас Апостолов – капитан, Пламен Колев, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев.

Преди Цветница, на 31 март, от 16:00 часа ни гостува ФК “Димитровград 1947“ на „Севтополис“.

От 18 тима /преди 23 кръг/ в Трета лига-Югоизточна група, „розите“ са с място по-нагоре 10-ти / в „златната среда“/ с 31 точки, след 9 победи и загуби, и 4 ремита  /и положителен голов актив от 38-31/.