Казанлъшки ученик на сантиметри от медал в световно първенство

18-годишният възпитаник на ПГ по лека промишленост и туризъм Едис Рахим се размина на сантиметри от медал при участието си в Световното първенство по лека атлетика за младежи с увреждания в Нотвил, Швейцария. Възпитаникът на Светла Миткова тласна гюлето на 9 метра и остана на четвърто място в групата, в която се състезава срещу атлети в много по-добро здравословно състояние, без протези и съответно с повече шансове за успех, обясни неговият треньор. Доволна съм от резултата на Едис, каза още Миткова. Пред него, на 70 см. разлика е състезател от Белгия. Шампион стана представител на Индия с 11.82 м., следван от хърватски атлет. Българската група участници в Нотвил наброява трима души, придружавани от своите лични треньори.

Дванайсетокласникът Едис Рахим се занимава активно със спорт от началото на 2019 г. През месец май спечели два златни медала на тласкане гюле и хвърляне на малка топка в игрите за ученици с физически увреждания, Държавно първенство в Стара Загора. Това са и първите му медали от подобна надпревара. Въпреки краткото време за подготовка, постигнахме прекрасни резултати, коментира тогава треньорът на параатлета.