Казанлъшки гросмайстор победи в силен турнир на Пловдив

Гросмайстор Петър Дренчев от Казанлък спечели силния турнир Легендарни пловдивски треньори, група А, с участието на 86 шахматисти, сред които и деца от школата на Казанлък. Опитният състезател завърши първи след 9 кръга и 7,5 точки. Петър Николов Дренчев е български гросмайстор, професионален състезател и треньор по шахмат. Завършил е Национална Спортна Академия, специалност треньор по шахмат.

Третият мемориал се проведе на 8 декември в памет на легендарните треньори инж. Красимир Сапунов, Аврам Друмев и Йордан Аянски. Турнирът бе разделен на две групи – за състезатели в група А и Б турнир за децата под 10 годишни, които играха в 7 кръга. Почти масово тук участваха и състезателите на ШК „Казанлък 21“ с треньор Петранка Драганова.

След финалните срещи младите шахматисти завоюваха два златни, два сребърни и един бронзов медал. Златни медали спечелиха в своите възрастови групи Симеон Дичев и Калина Шипкова, а с втори места за Християна Кирилова и Георги Стефанов при 6-годишните. За Георги това е първи медал, отбелязаха от клуба. Бронзов медалист е Рустислав Тодоров, с пореден трети медал до 8г.

Константин и Цветомир Смилови играха при мъжете, представиха се достойно, показаха характер и направиха стъпка напред, посочват от спортния клуб.