Казанлъшки гросмайстор влезе в ТОП 3 при мъжете

Двама от най-добрите шахматисти на България – казанлъшките участници, гросмайсторите Петър Дренчев и Красимир Русев играха в Държавните индивидуални първенства за мъже и жени по класически шахмат, провели се в София. И двамата са част от ТОП 10 на България, като Дренчев, който е състезател на ШК „Рибаров“ София завоюва бронзовия медал от надпреварата.

Шампион в 84-ото първенство при мъжете стана Мартин Петров от „Марица Изток“ Раднево със 7 т. , а сребърния медал спечели Александър Делчев („Чесбомб“ Пловдив). С 6,5 точки Петър Дренчев заслужено се нареди сред най-добрите български спортисти в шахмата. ГМ Красимир Русев, дългогодишен състезател на „Абритус“ Разград, с 6,0 точки заема деветото място в шампионата. Преди него се класират Васил Спасов („Шумен“) и Радослав Димитров („Абритус“). Между 6-то и 12-то място с по 6 т. са и ГМ Момчил Николов („Абритус“), Лъчезар Йорданов (ШК „Варна“), ГМ Ивайло Енчев, ГМ Красимир Русев (и двамата от „Абритус“), 14-годишният Момчил Петков („Енергия 21“ Добрич), ММ Сашо Николов („Марица Изток“) и Павел Янев („Каиса“ Варна).

При жените след много драматична борба до последния кръг шампионка стана Белослава Кръстева („Шах 21“ София) със 7 т.