Казанлъшките футболисти със заслужена победа над „Гладиаторите“ от Пловдив

„Розова долина“ се върна към победната си серия в мач от 27- мия кръг на Югоизточна трета лига. Казанлъчани, водени от Атанас Апостолов, надделяха заслужено с 2:1 над пловдивския „Спартак 1947“ след мач с много единоборства, студено пролетно време и пропуснати положения за по-изразителна победа.
„Гладиаторите“ от Пловдив близо час след равностоен мач се бранеха, но за 1:0 Пламен Колев вкара след пряк свободен удар в 60 минута.
Главният рефер Венцислав Митрев отсъди фаул на границата на наказателното поле, след като Цветан Вълчинов от гостите изби топката с ръка. 2:0 направи след добавка Венцислав Иванов в 62-та минута, а за крайното 2:1 се разписа влезлият Ерай Карадайъ  в 84-та минута за „спартаковци“.
Пропуски на Цецо Главчев, Васил Стойчев, Георги Георгиев и Александър Шоков от гостите не позволиха да стигнат поне до точка, след рутинни и страхотни намеси на „стража ни“  Петър Маринов. Иван Чергев, Венци Иванов и Пламен Колев пропуснаха пред гола в един труден и двуостър мач на „Севтополис“. За казанлъшкия представителен футболен тим предстои дерби в Карлово и гостуване на морски Несебър.“Розите“ играха така в съботния ден със следния титулярен състав: Маринов, Фаиков, Венцислав Иванов, Данаил Иванов, Джамал Ал Бадарин, Иво Иванов-капитан, Кольо Чахов, Стоичков, Цветан Чахов, Чернаков и Пламен Колев.

„Розите“ запазват четвъртото място в класирането (50 точки) след 15 победи, 5 ремита и едва 6 загуби от началото на сезона. Изиграни са вече 26 кръга от първенството на Трета лига- Югоизток с 18 участващи отбора.