Казанлъшките стрелци обраха отличията в турнира „Севтополис“

Над 60 състезатели от 10 стрелкови клуба участваха в традиционния турнир по спортна стрелба „Севтополис“, който се проведе в града на розите от 27 до 29 октомври.
В съботния ден се порведе и съдийски курс, организиран от Националната съдийска колегия.
В турнира взеха участие представители на спортни клубове от Велико Търново, Габрово, Варна, Несебър, Ямбол, Стара Загора, Търговище, Силистра и Казанлък. При силна конкуренция възпитаниците на Нели Йончева от клуб „Севтополис“ завоюваха четири златни медала.
Симона Милева бе най-точна сред стрелците на пистолет, а Дарина Петрова е победител в стрелбата с пушка за девойки.
В надпреварата при мъжете Атанас Янев завърши първи на пистолет, а Христо Дончев поведе класирането на пушка.
Сребърни медали завоюваха Юнис Асфар (юноши, пушка) и Матей Мачев (мъже, пистолет). С отличното си представяне в състезанието домакините от Казанлък грабнаха купата с първото си място в комплексно класиране.
Състезателите бяха наградени от европейската шампионка и вицешампионката в спортната стрелба за 2017 г. Мирослава Минчева.