Казанлъчани лидери и при авиомоделите

През изминалата събота и неделя /27-28 юли/ авиомоделистите от казанлъшкия,, Спортен клуб моделизми,, се представиха с отлично участие в състезанията по авиомоделизъм и заеха призови места в класирането.На провелия се национален турнир за моторни авиомодели „Ловеч’ 2013“ казанлъчани завоюваха общо 5 златни медала, един сребърен и един бронзов медал.Децата от казанлъшкия клуб се представиха отлично .Юношата Цветан Вълчев завоюва два златни медала в акробатичния клас ,,СПОРТ,, и клас,, КОПИЯ на ДЕЙСТВИТЕЛНИ МОДЕЛИ,,

В акробатичния клас ,,НАРОДЕН,, при юношите Младен Тотев отнесе златото, а среброто отиде при другата млада надежда на казанлъшкия клуб Христо Кристиянов .В клас ,,НАРОДЕН,, при мъжете Христо Христов заслужено взе първото място и грабна златния медал.В най- висшия клас на акробатичните модели ,,F3A,, председателят на клуба Милен Тотев завоюва златния медал и не остави никакъв шанс на съперниците си.В клас ,,ЛИМБО РЕЙСИНГ,, Николай Иванов се класира трети и заслужено взе бронзовия медал ,там конкуренцията беше жестока и третото място е голямо постижение. Технически проблеми извадиха от класацията в клас,,КОПИЯ,, доктора – състезател на клуба Николай Нанчев който със сигурност щеше да е в тройката.