„Казанлък“ среща ЦСКА в спора за бронзовите медали

„Левски“ и „Марица“ Пловдив ще спорят на финала на държавното първенство по волейбол за девойки до 19 години, а „Казанлък Волей“ и ЦСКА отново ще се срещнат, за определяне на носителя на бронзовите медали. Малкият финал ще се играе от 15:00 часа, а от 17:00 часа започва битката за трофея от първенството.

Със загубата от „Левски“ София с 0:3 (15:25, 18:25, 12:25) в първия от полуфиналите днес възпитаничките на Диян Боюклиев загубиха шансовете си за шампионската титла. „Марица“ пък надигра „Червените“ с 3:0 (25:19, 25:23, 25:17), което й осигури място на финал.

По-рано днес в зала „Багира“ се играха и срещите за разпределяне на местата от пето до осмо. С категоричен резултат 3:0 (25:13, 25:16, 25:20) над столичния „Ахил“ „ДСК Варна“ си подсигури седмото място в шампионата. Пети останаха състезателките на „Пирин“ Разлог, които взеха победата на „ЙЕБ Шумен 05“ с 3:0 (25:14, 25:19, 25:21).