Казанлък прие Купа България по спортно катерене

За 15-и Клуб по екстремни спортове „Селт“ организира национално състезание по спортно катерене. В горещия съботен ден на катерачната стена до Младежкия дом се проведе четвърти кръг от  купа „България” за деца от 7 до 12 г. в дисциплините „трудност“ и „скорост“. Общо 60 участника от 6 клуба в страната спореха за медалите на БФКА и клуба домакин, подкрепен финансово от Община Казанлък и спонсори.

Денят започна с дисциплината „скорост“, в която малко не достигна на казанлъшките деца да се преборят за медали. При 7-годишните, победителят от кръга в Стара Загора,  Камер Касабов остана 4-ти, а както и Анна – Мария Бонева при 10-11 г. момичета. Нейните съотборнички са съответно: Рая Димова – 13 м., Мирела Цонева – 15 м., Косара Костова – 16 м. При 8 – 9 г. Никол Петрова завърши 8-ма, Боян Стамов – 10-ти и Марк Стамов – 11-ти при момчета до 11 г. Никола Терзиев е с 8 място в двете дисциплини. На „трудност“ Анна – Мария Бонева записа 11-то място, следвана от Косара Костова, Рая Димова и Мирела Цонева.