„Казанлък“ загуби от „Марица“, но остава лидер

Шампионките от „Марица“ Пловдив победиха женския състав на ВК „Казанлък“ с 3:1 (25:8, 25:10, 21:25, 25:18) в среща от 6-ия кръг в Национална волейболна лига „Демакс“. Двубоят бе в казанлъшката зала „Багира“ и приключи за 93 минути.

Първият гейм стартира бързо за пловдивчанки, които поведоха с 10:3, а до края на гейма „Марица“ даде само още пет точки на своя опонент – 25:8 след сервис в аут. Втората част стартира също с голяма разлика за шампионките, които поведоха с 13:5 и затвориха гейма след успешна атака.

В третата част домакините поведоха в двубоя. „Розите“ стартираха с 3:0 и запазиха преднината си до 13:10, преди „Марица“ да успее да изравни – 13:13. Тимът от Казанлък направи преднина, стигайки и до 23:19. След ас на Елина Стойчева съставът ни успя да спечели третата част с 25:21. Това пък бе първият изгубен гейм за маричанки за тази година от началото на първенството.

В четвъртата част „Марица“ нямаше проблеми, поведе със 7:4, стигна се до 15:11, а мачът завърши след грешка в нападението на „Казанлък“ – 25:18. Така шампионките вече са със 100 победи без провал в женската надпревара, но с по-малко мачове за полусезона. „Казанлък“ остава на върха в таблицата с 14 точки и минимална преднина пред втория – тимът на ЦСКА (13 т.). Пловдивчанки са на трета позиция.